Siłowniki pneumatyczne nowej generacji, A210

 

Siłowniki pneumatyczne typu PROVAL ProAir (PA), o nowatorskiej konstrukcji, mają budowę typu mechanizmu zębatkowego i są dostępne zarówno w typie podwójnego działania, jak i jednostronnego działania. Siłowniki o nowej konstrukcji są wyposażone standardowo w sworznie do regulacji skoku otwarcia jak i zamknięcia.

 

Dane  techniczne

 1. Korpus siłownika

Korpus jest wykonany z wytłaczanego stopu aluminiowego wg ASTM6005. Korpus pokryty przez zabieg anodyzowania na twardo; dla bardzo agresywnych środowisk może być powlekany PTFE (teflonem) albo niklem.

 

 1. Pokrywy boczne

Aluminium odlewane ciśnieniowo, pokryte poliestrem proszkowym epoksydowym lub PTFE (teflonem) / niklem dla wysoce agresywnych środowisk.

 

 1. Tłoki

Tłoki z podwójnymi zębatkami są wykonane z aluminium odlewanego ciśnieniowo. Symetryczne położenie montażowe charakteryzuje się wysoką żywotnością liczona w cyklach i możliwością szybkiej zmiany kierunku z ruchu obrotowego poprzez proste odwracanie tłoków.

 

 1. Zębaty trzpień napędowy

Trzpień napędowy cechuje się wysoką dokładnością, jest wykonany ze stali stopowej niklowej i jest całkowicie zgodne z ostatnimi normami ISO5211, DIN3337 oraz NAMUR. Wymiary mogą być dostosowywane do potrzeb i dostępne jest też wykonanie materiałowe ze stali nierdzewnej.

 

 1. Regulacja skoku

Dwie niezależne śruby regulacyjne zewnętrznego ogranicznika skoku mogą regulować w łatwy sposób w zakresie + 5° dla obu kierunków otwieranie i zamykanie napędu. Opcjonalnie, dostępna jest też dokładna regulacja położenia granicznego w pełnej skali, 0-90°.

 

 1. Sprężyny wysoko-parametryczne

Wstępnie obciążone sprężyny powlekane są wykonane z materiału o wysokiej jakości dla zapewnienia odporności na korozję i dłuższej żywotności liczonej w cyklach; można je demontować w sposób bezpieczny i wygodny. Przez zmianę ilości sprężyn spełniają różne wymagania odnośnie momentu obrotowego.

 

 1. Wskaźnik

Wskaźnik położenia z NAMUR jest wygodny dla montażu akcesoriów takich, jak skrzynka wyłączników krańcowych, pozycjoner itp.

 

 1. Łożyska i prowadniki

Są wykonane z materiału ze związku o wysokiej żywotności i niskim tarciu, aby nie dopuścić do bezpośredniego styku pomiędzy metalami. Konserwacja i wymiana są operacjami łatwymi i wygodnymi.

 

 1. O-ringi

O-ringi z kauczuku NBR (butadieno-akrylo nitrylowego) zapewniają bezusterkowe działanie w standardowych zakresach temperatury. Dla zastosowań wysoko- i  niskotemperaturowych stosuje się uszczelnienia vitonowe i silikonowe - dostępne są one opcjonalnie.

 

 1. Śruby mocujące pokrywy boczne.

 

 1. Tabliczka znamionowa z ważniejszymi danymi technicznymi.

 

W ofercie naszej znajdują się siłowniki jedno- i dwustronnego działania o kącie obrotu 0 - 90st. oraz 0 - 180 st. Wszystkie napędy mogą pracować w funkcji "otwórz", "zakmnij" bądź jako napędy regulacyjne. W napędach pneumatycznych dwustronnego działania funkcje otwarcia i zakmnięcia realizowane są przy pomocy prężonego powietrza. W przypadku napędów jednostronnego działania jedna z funkcji (otwarcie lub zamknięcie) realziowana jest przez srpężyny. W tym przypadku zanik spężonego powietrza powoduje odpowiedni obrót wałem napędu dzięki momentowi sprężyn. Można dzięki temu realizować funkcję "bezpieczeństwa". Napędy pneumatyczne PROVAL posiadają znormalizowane przyłącze zarówno dla armatury (Normy ISO5211 oraz DIN3337) jak i zaworków sterujących, wyłączników krańcowych oraz pozycjonerów (NAMUR).

 

Napędy pneumatyczne - Materiały do pobrania:

katalog napędów pneumatycznych PROVAL

 

CERTYFIKATY:

 

A210

A250

PROVAL